Novi Pazar – Partizan 0:1

Fudbaleri Partizana pobedili su danas u Novom Pazaru istoimenog domaćina sa 1:0, u utakmici 14. kola Super lige Srbije.

Jedini strelac bio je Ksander Severina u drogom minutu.

Partizan je u prvom poluvremenu pretio preko Mateusa Saldanje u 19. i 24. minutu, kada su intervenisali golman domaćih Nikola Mirković, odnosno Abdulaj Sise sa gol linije linije.

Saldanja je iz izgledne pozicije tukao i u 40. minutu, ali je lopta završila pored stative.

Pazarci su u prvom delu pokušavali sa distance, a šuteve Mitra Ergelaša u 18, Rafaela Flora u 29. i Adema Ljajića u 40. minutu zaustavio je čuvar mreže crno-belih Aleksandar Jovanović.

Pazar je u drugom poluvremenu stvorio više prilika za gol, sve iz neposredne blizine.

Ergelaša u 51. i Frana Čirjaka u 73. minutu nadmudrio je Jovanović, dok je Sejdubu Sumu u 61. minutu sprečio Svetozar Marković.

Marko Šćepović i Sise u 75. minutu nisu bili precizni.

Na drugoj strani su pokušavali Gajas Zahid u 58. i Bibras Natho u 62. minutu, ali se istakao Mirković.

Meč na Gradskom stadionu odigran je bez prisustva publike.

Beogradski crno-beli i dalje su lideri prvenstva sa 37 bodova, dok je Novi Pazar sedmi i ima 17 bodova.

Novi Pazar u 15. kolu gostuje Radničkom iz Niša, a Partizan dočekuje ekipu Čukaričkog.