Izlaz iz tunela: Novi Pazar – Ekonomac 5:3

Klub malog fudbala Novi Pazar savladao je večeras gostujuću ekipu Ekonomca sa 5:3, u utakmici osmog kola Prve futsal lige Srbije.

Pazarci su poveli preko Eldina Redžovića u sedmom minutu, a do kraja poluvremena mreže se više nisu tresle.

Elvedin Sadović u 22. i Ensar Redžović u 27. minutu odveli su domaćina na plus tri, da bi Marko Stojanović u 29. minutu smanjio na 3:1.

Tim Marka Perića stigao je do 5:1 zahvaljujući Ninoslavu Aleksiću i Milanu Mutavdžiću. Obojica su se, tim redosledom, upisali u strelce u 32. minutu.

Do kraja, Kragujevčani su u igri pet na četiri, bez golmana, uspeli da ublaže poraz.

Najpre je pogodio Nikola Rnić u 36. minutu, a konačan rezultat postavio je svojim drugim golom Marko Stojanović u poslednjem, 40. minutu.

Meč u Sportskoj dvorani Pendik pratilo je oko 250 gledalaca.

Novopazarci su prekinuli seriju od tri poraza, ali sa 13 bodova i dalje zauzimaju četvrto mesto na prvoligaškoj tabeli.

Isti broj bodova, ali iz šest odigranih utakmica, imaju Novi Sad i Vranje na drugoj i trećoj poziciji.

S druge strane, Ekonomac je seriju bez trijumfa podigao na pet, pa je zadržao osmo mesto sa osam bodova.

Novi Pazar u devetom kolu gostuje Ivanjici, dok Ekonomac dočekuje ekipu Vranja.