Futsal: Novi Pazar – Palež 9:4

Futsal tim Novog Pazara pobedio je večeras gostujuću ekipu Paleža sa 9:4, u utakmici 16. kola Prve lige Srbije.

Pazar je golovima Eldina Redžovića u prvom i Ninoslava Aleksića u šestom minutu poveo sa 2:0, da bi u osmom minutu smanjio Željko Grujičić.

Adnan Đerlek u desetom i Milan Mutavdžić u 12. minutu doneli su domaćinu prednost od 4:1, ali su još jednom Željko Grujičić u 14. i Aleksandar Tejić u 18. minutu doveli Obrenovčane na minus jedan.

Pogoci Žarka Matića u 26, dvostrukog strelca Aleksića u 27. i Darka Ristića u 32. minutu rešili su pitanje pobednika, bez obzira što je Tejić drugim golom na meču u 34. minutu smanjio na 7:4.

Tačku su stavili najbolji strelac lige Matić svojim drugim pogotkom i Murat Mahmutović u poslednjem, 40. minutu.

Posle nekompletnog kola, Novi Pazar je četvrti na tabeli sa 25 bodova i obezbedio je učešće u plej-ofu.

Utakmicu u Sportskoj dvorani Pendik pratilo je oko 150 gledalaca.

Palež je na poslednjem, desetom mestu sa devet bodova.

Novi Pazar u pretposlednjem, 17. kolu gostuje kragujevačkom Ekonomcu, a Palež dočekuje ekipu Vranja.