Međedović propuštao meč lopte, pa izgubio od Menšika

Dejvis kup reprezentativac Srbije Hamad Međedović izgubio je večeras od češkog tenisera Jakuba Menšika sa 1:2 u setovima (6:4, 6(2):7, 6(8):7), u osmini finala ATP čelendžera u švedskom Danderidu.

Peti nosilac i 110. igrač sveta Međedović uzeo je prvi set posle brejkova u četvrtom i desetom gemu, pa ga nije koštao gubitak početnog udarca u devetom gemu.

Novopazarac je u drugom setu oduzeo servis Menšiku i poveo sa 5:3, da bi u naredna dva gema propustio po jednu meč loptu, a potom posustao u taj-brejku.

Menšik, koji je 152. na ATP listi, posle izjednačenja na 1:1 u setovima stigao je do prednosti od 3:0 u odlučujućem delu susreta, ali je Međedović neutralisavši tri meč lopte došao do 6:6.

Čeh je u novom taj-brejku iskoristio tek petu priliku za trijumf, dok je Međedović bio neuspešan pri vođstvu od 8:7.

Meč je trajao tri časa i devet minuta.

U četvrtfinalu Menšika čeka kvalifikant iz Belgije i 412. teniser planete Aleksandar Bloks, koji je u dva seta (7:6(6), 6:1) za sat i 42 minuta dobio 133. sa ATP liste Korentana Mutea iz Francuske.

Čelendžer u dvorani na tvrdoj podlozi u Danderidu iz ATP kategorije 75 ima nagradni fond od 73.000 evra.