SportVesti

Međedović srušio gren slem šampiona!

Hamad Međedović savladao je Dominika Tima 7:5, 2:6, 6:3 i plasirao se u četvrtfinale turnira u švajcarskom Gštadu.

Mladi reprezentativac je posle odlične partije uspeo da sruši otpor šampiona US opena iz 2020. godine.

U prvom setu obojica igrača su sigurno čuvali svoj servis. Do rezultata 6:5 viđena je samo jedna brejk lopta, koju nije iskoristio Međedović. Naplatio je to u 12. gemu, kada je došao do dve brejk, ujedno i set lopte. Prvu je realizovao i poveo 1:0 u setovima.

Austrijanac se nije predavao. Sjajno je otvorio drugi set. Vezao je četiri gema, a onda i rutinski priveo posao kraju u ovom delu igre i poravnao na 1:1.

Usledila je pauza između drugog i trećeg seta, koja je više prijala Hamadu. Napao je servis rivala u drugom gemu, stigao do brejk lopte, koju je odmah iskoristio. Poveo je 3:0 i više povratak za Tima nije bilo. Poslednju šansu je Austrijanac imao na 5:3 kada je stigao do 0:40, pa imao još jednu brejk, ali je Hamad sjajno odigrao i stigao do pobede.

Za mesto u polufinalu Hamad će igrati sa boljim iz nemačkog duela Hanfman – Altmajer.

Izvor: sportklub