Memić: Milionska ulaganja u škole u Novom Pazaru, Sjenici i Tutinu, država podržava obrazovanje u Sandžaku
Ministar turizma i omladine Husein Memić objavio je da su škole iz Novog Pazara, Sjenice i Tutina ostvarile pravo na sredstva za investicije u 2025. godini, u okviru Programa raspodele investicionih sredstava Ministarstva prosvete.
„Zahvaljujem ministru, Ministarstvu prosvete, stručnom timu i komisiji na konkursu po kojem su škole iz Novog Pazara, Sjenice i Tutina ostvarile pravo na sredstva za investicije u 2025. godini, u okviru Programa raspodele investicionih sredstava Ministarstva prosvete. Podrška države u stvaranju što boljih uslova za obrazovanje od izuzetnog je značaja za ceo region“, napisao je Memić na svom Fejsbuk profilu.
Kako je naveo, najveća pojedinačna investicija odnosi se na Školu za dizajn tekstila i kože u Novom Pazaru, gde će biti rekonstruisana fiskulturna sala, u vrednosti od 10 miliona dinara.
U Novom Pazaru sredstva su dobile još i Osnovna škola „Rastko Nemanjić“ u Deževi – 3,5 miliona dinara, te Ugostiteljsko-turistička škola – 960.000 dinara za izgradnju pristupne rampe.
U Sjenici, sredstva su dodeljena Osnovnoj školi „Jovan Jovanović Zmaj“ u Raždaginji – 770.000 dinara za nabavku inventara, Osnovnoj školi „Svetozar Marković“ – 3,45 miliona dinara za rekonstrukciju školske zgrade i Osnovnoj školi „Dr Dževad Ljajić“ – 3,59 miliona dinara za izgradnju kotlarnice.
U opštini Tutin, Osnovna škola „Meša Selimović“ u Ribarićima dobila je 6 miliona dinara za uređenje školskog dvorišta, dok je Osnovnoj školi „Aleksa Đilas Bećo“ dodeljeno 3,5 miliona dinara za građevinske radove.
„Ovo potvrđuje snažnu podršku države unapređenju obrazovnih ustanova u Sandžaku“, zaključio je ministar Memić.