Hronika

Saša Mirković na pres konferenciji izneo nove detalje o pokušaju atentata i podnetim prijavama( video)

Na današnjoj pres konferenciji, Saša Mirković, vlasnik Hype produkcije, izneo je nove detalje o fizičkom napadu koji se dogodio 10. maja ispred hotela Šeraton u Zagrebu, a koji opisuje kao pokušaj atentata.

Kako je naveo, napadnut je bez prethodnog kontakta, zadobio je teške povrede i bio intubiran više od četiri sata tokom operacije. Kao napadača je označio Velibora Popovića. Mirković tvrdi da je povod napada moguće povezati sa pretnjama koje je dobijao ranije, ali i tokom poslednjih dana, od osoba koje se, kako kaže, predstavljaju kao menadžeri i novinari.

video:

 

Izneo je i da je podneo krivične prijave protiv više lica, kao i prijavu protiv tužioca koji je ranije odbio njegovu prijavu za ugrožavanje bezbednosti, uz dodatnu disciplinsku prijavu. „Da je reagovao tada, danas možda ne bih sedeo ovde“, izjavio je Mirković.

Njegov advokat Miloš Lekić podsetio je i na incident iz februara, kada je zapaljen automobil Hype produkcije, i naglasio: „Do sada naše tužilaštvo nije otkrilo nalogodavce ovog krivičnog dela. Imamo saznanja o mogućim pomagačima i onima koji su možda naredili i paljenje vozila i prebijanje“.

foto: Kobra/Hype

Podeli