Sport

Karate: Pazarskim školarcima po tri zlata i bronze u Čačku

Karatisti iz Novog Pazara osvojili su po tri zlatne i bronzane medalje na školskom prvenstvu u organizaciji Karate saveza uže Srbije u Čačku.

Zlatne medalje u borbama osvojili su učenici “Bratstva” Strahinja Avramović i Ena Međedović, kao i Kadir Islamović iz “Stefana Nemanje”.

Kadir Islamović sa zlatom sa školskog prvenstva KSUS u Čačku

Avramović se takmičio u konkurenciji sedmih i osmih razreda osnovnih škola, u kategoriji do 45 kilograma.

Islamović i Ena Međedović su kod osnovaca iz petih i šestih razreda pokrili kategorije do 45, odnosno do 40 kilograma.

Ena Međedović sa zlatom sa školskog prvenstva KSUS u Čačku

Bronzano odličje u borbama karatista težih od 70 kilograma pripalo je Ilhanu Asotiću iz Medicinske škole Dva heroja.

Ilhan Asotić sa zlatom sa školskog prvenstva KSUS u Čačku

On se borio u uzrastu prvih i drugih razreda srednjih škola.

Gimnazijalka Saima Međedović okitila se bronzom u katama, u konkurenciji trećih i četvrtih razreda srednjih škola.

Saima Međedović sa zlatom sa školskog prvenstva KSUS u Čačku

Isti rezultat kod prvih i drugih razreda osnovnih škola ostvario je i učenik “Bratstva” Kozma Roglić.

Kozma Roglić sa zlatom sa školskog prvenstva KSUS u Čačku

Ekipu Novog Pazara, koju je kao trener u Čačku predvodila Emina Zećirović, činili su članovi Karate kluba Feniks.

Školsko prvenstvo Srbije zakazano je za 12. mart u Vrnjačkoj Banji.

Na takmičenju tog tipa 2022. godine u Čačku, zlatnu medalju osvojio je Strahinja Avramović.

Učenik “Bratstva” borio se prošle godine u uzrastu petih i šestih razreda osnovnih škola, u kategoriji sa težinskim limitom na 40 kilograma.