Futsal kup Srbije: Kraj za Pazarce

Futsal tim Novog Pazara završio je ovogodišnje učešće u Futsal kupu Srbije već u šesnaestini finala.

Pazarci su u svom prvom nastupu u tom takmičenju u sezoni 2022/23 poraženi u Novom Sadu od istoimenog domaćina sa 1:5.

Novosađani su na poluvremenu imali minimalno vođstvo zahvaljujući pogotku Aleksandra Ristanovića u 13. minutu.

Stefan Bosnić je u 28. minutu udvostručio prednost Novog Sada, da bi u istom minutu Ersan Vatić smanjio na 2:1.

Do kraja, u Dvorani sportskog i poslovnog centra Vojvodine viđena su još tri gola, sve u režiji novosadske ekipe.

Branimir Đurić pogodio je u 32. minutu za 3:1, da bi u istom minutu Nemanja Žeravica povisio na 4:1.

Konačan rezultat svojim drugim golom postavio je Bosnić u 35. minutu.

Gosti su u Novom Sadu igrali bez dvojice prvotimaca, kapitena Eldina Redžovića i Milana Mutavdžića.

Novi Pazar je u prethodnom izdanju Futsal kupa Srbije stigao do završnice, a u finalu u Vranju izgubio je od Loznice Grada 2018 sa 2:4.

U klupskoj istoriji, Pazar je četiri puta bio finalista Futsal kupa Srbije, ali još uvek je bez osvojenog trofeja.

Novopazarce u subotu od 19 časova očekuje meč u Vranju, u okviru 14. kola Prve futsal lige.

Vranje je peto u elitnom rangu Srbije sa 20 bodova, dok Novi Pazar zauzima šesto mesto s bodom manje.