Novi Pazar – FON 5:3

Futsal tim Novog Pazara pobedio je gostujuću ekipu FON-a sa 5:3, u derbiju 13. kola Prve futsal lige Srbije.

FON je poveo preko Lazara Petraševića u četvrtom minutu, ali su Eldin Redžović u šestom i Kosta Vuković u 11. minutu obezbedili Pazaru prednost na poluvremenu.

Luka Vuletić u 21, Vahid Kapidžija u 25. i Milan Mutavdžić u 27. minutu doneli su ekipi Novog Pazara vođstvo od 5:1, ali su do kraja utakmice Beograđani postigli još dva gola.

Pavle Pešić je sa dva pogotka ublažio poraz, a mrežu domaćina pogodio je u 29. i 31. minutu.

Meč u Sportskoj dvorani Pendik pratilo je oko 500 gledalaca, a oni su u nekoliko navrata skandirali Denisu Bošnjaku, dugogodišnjem lekaru Pazaraca, koji je pre osam meseci izgubio život u saobraćajnoj nesreći.

Bošnjak je mesec dana ranije, u finišu pete utakmice finalne serije plej-ofa između FON-a i Novog Pazara u Beogradu, fizički napadnut od strane jednog navijača domaćina.

Posle nekompletnog kola, FON je treći na tabeli sa 26 bodova, dok je Novi Pazar na petom mestu i ima tri boda manje.

Novi Pazar u 14. kolu gostuje niškom Vintersportu, a FON dočekuje Loznicu Grad 2018.