DruštvoSVE VESTI

Putevi Srbije: Oprez zbog visokih temperatura

”Putevi Srbije” upozoravaju sve učesnike u saobraćaju da budu posebno oprezni, jer se i narednih dana očekuju veoma visoke temperature, koje će prelaziti 35 stepeni Celzijusa.

Letnji uslovi na putevima zahtevaju dodatnu pažnju i odgovorno ponašanje svih učesnika u saobraćaju. Iz ”Puteva Srbije” apeluju na vozače da putovanja planiraju unapred i da, kada je moguće, na put krenu u jutarnjim satima, kada su temperature prijatnije za vožnju.

Vozačima se savetuje da prave pauze na svaka dva sata, redovno unose dovoljno tečnosti i da za volan ne sedaju umorni.

Posebno je važno poštovati postavljenu saobraćajnu signalizaciju, brzinu i način vožnje prilagoditi uslovima na putu, kao i obratiti pažnju na deonice na kojima se izvode radovi.

”Putevi Srbije” apeluju na vozače da drže bezbedno odstojanje i odgovornim ponašanjem doprinesu očuvanju svog života i života drugih učesnika u saobraćaju.

Foto izvor: Putevi Srbije d.o.o.

Podeli