Od subote iz Novog Pazara do Beograda za manje od tri sata
Dobra vijest i za građane Novog Pazara koji će od subote do Beograda stizati za nešto manje od tri sata. Nova deonica Moravskog koridora od petlje Adrani do nove petlje Preljina biće puštena u saobraćaj u subotu, 27. juna, u 9 časova. Reč je o deonici dugoj 28,71 kilometar, na kojoj će se saobraćaj odvijati u punom profilu. Vozači koji iz pravca Čačka putuju ka Kraljevu i žele da se isključe sa auto-puta to će moći da učine na petlji Adrani, gde će ih saobraćajna signalizacija usmeravati ka traci za usporenje i naplatnoj stanici. U suprotnom smeru, vozila će se nakon naplatne stanice Adrani uključivati na auto-put preko poludirektne rampe i trake za ubrzanje ka Čačku. Svi ostali prilazi i izlazi na petlji Adrani za sada će biti zatvoreni i obezbeđeni betonskim “New Jersey“ barijerama. Puštanjem nove deonice u saobraćaj menja se i način uključenja na auto-put “Miloš Veliki“. Biće zatvoren krak kružnog toka na državnom putu Čačak–Kraljevo koji vodi ka postojećoj petlji Preljina, odnosno ka auto-putu “Miloš Veliki“.
Umesto dosadašnjeg prilaza, vozači će se na auto-put uključivati preko novoizgrađene petlje Preljina (Čačak – Istok), do koje se stiže preko novog kružnog toka na državnom putu u Baluzi Ljubićskoj.
Od subote počinje i naplata putarine na naplatnim stanicama Adrani i Preljina (Čačak – Istok).


