Novi Pazar među tri najbolje gradske uprave
Prvi put je proslavljen Dan državnih službenika Srbije. Za najbolje gradske uprave povelje su dobili Novi Pazar i Kragujevac, a Vrnjačka Banja kao najbolja opštinska uprava. Ministrica državne uprave i lokalne samouprave Snežana Paunović poručila je da će država nastaviti da ulaže u znanje, profesionalni razvoj i napredovanje državnih službenika kako bi se dodatno osnažili njihov status i položaj jer, kako je istakla, profesionalna i motivisana javna uprava nije trošak, već investicija u snagu države i povjerenje građana. Također je naglašeno da EU duže od dvadeset godina ulaže u modernu i profesionalnu javnu upravu u Srbiji, sa ukupno oko 265 miliona eura podrške.




