Veliko interesovanje za upis nepokretnosti u Novom Pazaru – do sada procesuirano oko 3.000 zahteva
U Uslužnom centru Gradske uprave i danas je zabeležena velika gužva, jer građani nastavljaju da podnose zahteve za upis svojih objekata u okviru aktuelne zakonske akcije. Načelnik Odeljenja za urbanizam Nihad Crnvršanin kaže da iako su novogodišnji praznici donekle usporili rad, interesovanje nije izostalo.
„U preseku sa jučerašnjim danom, oko 3.000 zahteva je već obrađeno, odnosno procesuirano i prijavljeno putem sistema. To je samo evidencija onoga što je urađeno lokalno, u Uslužnom centru i mesnim kancelarijama“, istakao je Crnvršanin, dodajući da je interesovanje građana i dalje veliko.
Reč je o mogućnosti koja se građanima pruža na osnovu posebnog zakona. Akcija “Svoj na svome” omogućava građanima da promene dosadašnji oblik svojine, poput prava korišćenja, u puno pravo vlasništva.
„Pravo korišćenja važi još oko godinu dana, nakon čega će postojati isključivo pravo vlasništva. Ovo je prilika da građani na brz i administrativno pojednostavljen način, uz minimalne troškove, ostvare svoje pravo i upišu se kao vlasnici nepokretnosti“, naglasio je Crnvršanin.
Iz Gradske uprave apeluju na sve građane koji imaju nerešen status nepokretnosti da iskoriste ovu zakonsku pogodnost dok traje, jer omogućava jednostavniju proceduru i značajne finansijske olakšice.


