DruštvoSVE VESTI

Padel stiže u Novi Pazar, najbrže rastući sport dobija mesto na Rekreacionom centru

Rekreacioni centar, smešten u samom srcu Novog Pazara, predstavlja jedan od najposjećenijih gradskih prostora i svojevrsnu oazu za sport, zabavu i druženje. Svakodnevno ga posećuju brojni građani, sportisti, rekreativci i mladi ljudi, a njegove mogućnosti i sadržaji imaju značajnu ulogu i u turističkoj ponudi grada. U okrviru unapređenja i proširenja kapaciteta Rekreacionog centra grade se novi i obnavljaju postojeći tereni.

Radovi na izgradnji terena za padel u fazi su asfaltiaranja podloge. Radove su obišli su ministar turizma i omladine Husein Memić, gradonačelnik Novog Pazara Nihat Biševac i predsednik Skupštine grada Samir Lekić. Tom prilikom naglasili su da ulaganje u sportske sadržaje predstavlja ulaganje u budućnost mladih i razvoj zdravih stilova života.

Izgradnjom padel terena, na Rekreacionom centru dodatno će se obogatiti postojeća ponuda, pružajući građanima još više mogućnosti za sportske aktivnosti i druženje.

Nadležni navode da se projekat ne završava samo na terenima , te da je u planu uređenje čitavog okruženja oko padel terena, kako bi se stvorio moderan, funkcionalan i vizuelno privlačan sportski kompleks. Očekuje se da će novi sadržaji doprineti većoj posećenosti i dodatnoj afirmaciji rekreativnog sporta među mladima.

Finansijska sredstva za realizaciju ovog projekta obezbedilo je Ministarstvo za sport.

Padel, sport koji u poslednjih nekoliko godina doživljava ekspanziju širom sveta, prepoznat je kao najbrže rastući sport po broju aktivnih igrača. Stručnjaci ističu da je njegova popularnost zasnovana na dinamičnoj igri koja kombinuje akciju, zabavu i snažnu društvenu komponentu. Padel je izuzetno pristupačan i prilagodljiv — većina početnika savlada osnovne veštine u prvih pola sata igranja. Upravo zbog svoje jednostavnosti i atraktivnosti, privlači ljude svih generacija, što ga čini idealnim za rekreativne centre poput novopazarskog.

Podeli