DruštvoSVE VESTI

Učesnici Međunarodne naučne konferencije oduševljeni organizacijom, znanje i nauka u prvom planu

U okviru obeležavanja 11.maja Dana nacionalne bošnjačke zastave održana je konferencija za medije učesnika Međunarodne konferencije pod nazivom „Bosanski jezik – historijski razvoj i savremeni trenutak“. Učesnicima su uručene i zahvalnice i prigodni pokloni. Svi učesnici su istakli zadovoljstvo organizacijom konferencije i poželeli da ovakve konferencije u Novom Pazaru budu češće.

Predsednik BNV-a Fuad Baćićanin istakao je ponos organizacijom manifestacije na kojoj je učestvovalo više od 40 naučnih radnika.

“Da bismo voleli i poštovali druge, moramo voleti i poštovati sebe. Ko negira druge najviše govori o sebi. Moramo graditi slobodarsko društvo jer je sloboda najbitnija vrednost” – rekao je Baćićanin.
Novinarima se obratila i Bisera Suljić Boškailo koja je čestitala organizatorima na “tri nezaboravna dana”.
“Drago mi je što su se ovde okupili najpametniji ljudi, najpametnije žene koje su mi ovde bile kao pčelice. Sretna sam što moj Sandžak ide putem kulture i nauke i to je budućnost” – rekla je ova književnica.
Profesorica sa Filološkog fakulteta u Beogradu Ema Miljković ocenila je da je jučerašnja konferencija protekla fantastično i naučno i organizaciono.
“Uvek se u Novom Pazaru osećam kao kod kuće, nadam se da su teška vremena iza nas, da ćemo ići samo napred i insistirati samo na onome što nas spaja. Možda baš ovaj istorijski trenutak da iskoristimo kada su nam studenti pokazali da se zajedno mogu stvarati najlepše uspomene” – rekla je Miljković.
Profesor Draško Došljak iz Crne Gore čestitao je Dan nacionalne zastave Svim Bošnjacima ističući da je “ova manisfestacija pokazala da Vijeće u prvi plan stavlja nauku i istinu te da znanje treba da bude u fokusu svih nas”.
Za kraj konferencije obratio se prof.dr Sead Šemsović koji je ujedno i potpredsednik BNV-a koji je zadovoljno istakao značaj ovakve međunarodne konfrencije koja se bavila bosanskim jezikom koji je jedan od ključnih činilaca identiteta Bošnjaka.
Podeli