Sport

PS u boksu: Pazarcima po tri zlata i srebra, Mavrić do triple krune

Bokser Novog Pazara Ahmed Mavrić osvojio je večeras u Beogradu zlatnu medalju u kategoriji do 80 kilograma na Prvenstvu Srbije.

Mavrić je do treće uzastopne seniorske titule stigao pobedom od 5:0 nad Andrijom Bursaćem iz beogradske Crvene zvezde.

Njih dvojica proglašeni su za najborbeniji par.

Ostalo dvoje pazarskih seniora, Džejlan Toskić i Kristina Kuluhova doživeli su poraze u finalima.

Trostruki šampion Srbije, Toskić je u kategoriji do 67 kilograma sa 0:5 izgubio od člana Voždovca iz Beograda Filipa Džide, dok je u ženskoj konkurenciji sa limitom na 63,5 kilograma Kuluhova odlukom sudija 2:3 poražena od Jelene Janićijević iz novobeogradskih Blokova.

Od troje pazarskih omladinaca u završnici Prvenstva Srbije, najsjajnija odličja pripala su Iljazu Šaćiroviću i Hamzi Rašljaninu.

Šaćirović uzeo zlato u kategoriji do 63,5 kilograma, pošto je savladao boksera Pirgosa iz Pirota Ognjena Antića sa 3:2.

Rašljanin je osvojio trofej u kategoriji do 71 kilograma. On je prekidom u drugoj rundi pobedio Dimitrija Lukića iz lozničkog Konstantina.

Poraz u omladinskoj kategoriji do 60 kilograma pretrpeo je Admir Kamešničanin, kojeg je sa 5:0 dobio Ivan Krivačević iz niškog Viteza.

Šaćirović je izabran za najboljeg boksera u uzrastu omladinaca.

Novom Pazaru dodeljena je nagrada kao najboljem bokserskom klubu na Prvenstvu Srbije u muškoj konkurenciji.