Bez pobednika u futsal spektaklu

Futsal tim Novog Pazara i gostujuća Loznica Grad 2018 odigrali su večeras 2:2, u derbiju 12. kola Prve lige Srbije.

Pred oko 400 gledalaca u Sportskoj dvorani Pendik, Pazarci su u prvoj takmičarskoj utakmici u 2024. godini poveli preko Adnana Đerleka u 12. minutu, ali je u istom minutu izjednačio Eduardo Maćado.

Dvostruki uzastopni šampion države najavio je preokret i stigao do prednosti golom Džona Lenona u 23. minutu, da bi konačan rezultat postavio Ensar Redžović u 38. minutu.

Na debiju novog trenera Vladimira Jovanovića, domaćin je nastupio bez nedovoljno oporavljenog Ninoslava Aleksića i suspendovanog Elvedina Sadovića.

S druge strane, Lozničani predvođeni doskorašnjim igračem i trenerom Pazara Markom Perićem nisu imali u sastavu povratnika Nikolu Matijevića.

Loznica Grad 2018 zauzima drugo mesto na tabeli sa 25 bodova, dok je Novi Pazar peti i osvojio je 18 bodova.

Novopazarci će u 13. kolu igrati u Nišu protiv Vintersporta, a Loznica Grad 2018 će u derbi meču dočekati vodeće Vranje.

Prethodno će Novi Pazar u sredu, u okviru osmine finala Futsal kupa Srbije, gostovati ekipi Smederevu, koja je lider Druge futsal lige Srbije.