Novi Pazar – Kosovska Mitrovica 3:0

Odbojkaški klub Novi Pazar savladao je večeras gostujuću Kosovsku Mitrovicu sa 3:0 u setovima (25:21, 25:17, 25:23), u meču petog kola Prve lige Srbije.

Domaćin je ubedljivo dobio prvi i drugi set, a u trećem je uspeo da nadoknadi zaostatak od šest poena.

Trener Novog Pazara Almir Rugovac je sredinom poslednjeg seta primača Demira Dolovca zamenio Sulejmanom Bekrićem, koji je u finišu osvojio važan poen i bio odličan u bloku.

Trijumf Pazaru as servisom doneo je rezervni srednji bloker Ivan Mandić neposredno po ulasku u igru.

Najefikasniji kod Pazaraca bio je Samed Prušević sa 14 poena, dok su po deset poena za pobednički tim upisali Marko Božović i Aleksa Ćibić.

Elvir Zuković dodao je devet, Dolovac osam, a raspoloženi tehničar Andrej Huzejrović četiri poena za Novi Pazar.

Na drugoj strani se izdvojio Branislav Seizović sa 12 poena. Najbolje su ga pratili Nikola Radomirović i Bane Nenadić sa osam, odnosno sedam uspešnih akcija.

Ivan Ćirković zabeležio je šest, Ilija Lukić pet, a Miloš Arsenoski dva poena za Kosovsku Mitrovicu.

Utakmicu u Dvorani Sportske akademije Douš, koja je trajala sat i 11 minuta, pratilo je oko 100 gledalaca.

Posle nekompletnog kola, Novi Pazar je četvrti da skorom 3/2, dok je Kosovska Mitrovica sedma sa 2/3.

Novi Pazar u šestom kolu gostuje leskovačkoj Dubočici, a Kosovka Mitrovica dočekuje ekipu Novog Sada.