Dobri nastupi Damira Rastića u Lencerhajdeu

Biatlonac Srbije, Sjeničanin Damir Rastić zauzeo je danas 35. mesto u kvalifikacijama supersprinta na četiri i po kilometra u okviru IBU kupa u Lencerhajdeu, a finale u tom švajcarskom ski centru izmaklo mu je za šest sekundi.

U kvalifikacijama se takmičilo 80 biatlonaca, od kojih se 30 najboljih nastupilo u finalu na sedam i po kilometara, u kojem je pobedio Nemac Filip Horn, ispred sunarodnika Justusa Strelova i trećeplasiranog Emilijana Kloda iz Francuske.

Rastić je dva dana ranije u Lencerhajdeu bio 28. u sprintu IBU kupa na 10 kilometara, što mu je donelo prvih 13 bodova u toj disciplini i generalnom poretku IBU kupa ove sezone.

Najbrži među 80 sprintera bio je Norvežanin Johanes Dale, dok su drugo i treće mesto osvojili njegov kolega iz reprezentacije Endre Stroemshajm i Lukas Fračer iz Nemačke.

U Lencerhajdeu u nedelju je na programu mas-start 60 na 15 kilometara, koji se takođe boduje za IBU kup, a Rastić će startovati kao 30. po redu.