Futsal kup Srbije: Novi Pazar posle penala među osam najboljih

Klub malog fudbala Novi Pazar plasirao se u četvrtfinale Futsal kupa Srbije, pošto je nakon 1:1 u regularnom toku dobio penal seriju u Novoj Pazovi sa 6:5.

Novi Pazar je bolje otvorio meč osmine finala i poveo je preko Aleksandra Gavrilovića u 14. minutu, dok je strelac izjednačujućeg gola za Novu Pazovu bio Nikola Rnić u 36. minutu.

Usledili su penali, koje su za goste realizovali Elmin Marukić, Milan Mutavdžić, Luka Vuletić, Mersid Radetinac, Kosta Vuković i Vahid Kapidžija, a promašaj domaćih u šestoj seriji poslao je Pazarce među osam najboljih timova u Futsal kupu Srbije.

Trofej u tom takmičenju neće odbraniti beogradski FON jer je posle 2:2 za 40 minuta efektivne igre u Ivanjici eliminisan u penal seriji, koja je pripala domaćinu sa 4:2.

Osim Novog Pazara i Ivanjice, u četvrtfinalu Futsal kupa Srbije 16. marta igraće i Vranje, Loznica Grad 2018, Bečej, Konjarnik, Ekonomac i Novi Sad.