Pazar se kockao i slavio protiv Radničkog

Košarkaši Novog Pazara pobedili su večeras gostujući tim Radničkog sa 80:76 (31:19, 23:20, 13:16, 13:21), u utakmici 16. kola Košarkaške lige Srbije.

Iako su u finišu prvog poluvremena u dva navrata imali i 20 poena prednosti (53:33 i 54:34), Pazarci su u poslednjem, 40. minutu dozvolili rivalu da priđe na dva poena zaostatka (78:76), ali je potom Fahrudin Manjgafić pogodio dva slobodna bacanja za trijumf domaćina.

Novopazarce je predvodio Manjgafić sa 23 poena i 11 skokova, a najbolje su ga pratili Nemanja Nikolić sa 14 i Altin Islamović sa 12 poena, kao i Bogdan Mikavica sa 11 poena i devet skokova.

Bolji od ostalih u ekipi iz Kragujevca bili su Marko Ilić sa 17 koševa i 10 skokova i Bojan Stanojević sa 13 koševa, dok su Dimitrije Raičević i Stefan Mitrović ubacili 11, odnosno 10 poena.

Meč u Dvorani Sportske akademije Douš pratilo je oko 400 gledalaca.

Posle nekompletnog kola, Radnički je sedmi na tabeli sa odnosom pobeda i poraza 9/7, a Pazar je na devetom mestu sa skorom 8/8.

Novopazarci u 17. kolu gostuju Beogradu, dok Kragujevčani dočekuju Zdravlje iz Leskovca.