Revolveraški obračun pripao Dinamiku

Košarkaši Dinamika pobedili su večeras u Beogradu ekipu Novog Pazara posle produžetka sa 116:113 (19:22, 23:25, 30:25, 27:27, 17:14), u utakmici poslednjeg, 10. kola B grupe Superlige.

Pred oko 100 gledalaca u Sportskom centru Master, gosti su vodili u većem delu meča, u 15. minutu imali su i maksimalnih 14 poena prednosti (22:36), ali je Dinamik posle dodatnih pet minuta stigao do trijumfa.

Domaćina je predvodio Đoko Šalić sa 47 poena i sedam skokova, uz indeks korisnosti 51, a pratio ga je Vladimir Veličković sa 19 poena i osam asistencija.

Dušan Beslać postigao je 14, Dušan Kutlešić 13, a Danilo Ostojić 10 poena za Dinamik.

Na drugoj strani, Nemanja Krstić upisao je 27 poena i 11 skokova, dok je Marko Radonjić imao 27 poena, 10 skokova i osam uspešnih dodavanja.

U poraženom sastavu istakao se i Sead Hadžifejzović sa 16 poena i 11 uhvaćenih lopti, kao i Aleksej Nešović sa 11 poena.

Dinamik je takmičenje u B grupi završio na trećem mestu sa po pet pobeda i poraza, a četvrtoplasirani Pazar ima skor 4/6.

U polufinale plej-ofa plasirala su se po dva najbolja tima iz obe grupe Superlige, a u toj fazi takmičenja snage će odmeriti Crvena zvezda i Mega, odnosno Partizan i FMP.