Petroldžije u četvrtoj brzini

Briljantno izdanje novopazarskog srpskoligaša i ubedljiva pobeda protiv anemičnih gostiju iz Mihajlovca- 4:0.

Dijametralno suprotno izdanje od duela sa Rudarom izabranika Kenana Kolašinca, koji su očitali lekciju iz modernog fudbala ekipi Seljaka. Mreža golmana Trbojevića zatresla se dva puta za 120 sekundi. Najpre je Avdić bio neumoljiv u 25, da bi Caković u 27. iskoristio sjajno poigravanje Simića. Susret je definitivno rešen u 58. minutu, kada je Caković iz opravdano dosuđenog penala postigao treći pogodak za „petroldžije“, a konačan rezultat 10. minuta pre kraja, postavio je Ličina, na efektan način. U narednom kolu, Jošanicu ND 2011 očekuje prvo gostovanje u prvenstvu, rival će biti Kurušik u Valjevu.

STATISTIKA:

JOŠANICA ND 2011 – SELJAK  (Mihajlovac) 4:0 (2:0)

Stadion: Gradski.Gledalaca: 2.500.Sudija: Milan Burojević (Čačak). 7,5.Pomoćnici: Nedeljković ( Užice),  Milojević (Užice).Strelci: 1:0- Avdić u 25, 2:0- Caković u 27, 3:0- Caković u 58 (iz penala), 4:0- Ličina u 83. minutu.Žuti kartoni: Ferizović, Avdić (Jošanica ND 2011), Atanacković, Šiljić, Simeunović, Stanojević (Seljak).

Jošanica ND 2011: Pustinjaković 7,5, Kadrić 7,5, Holić 8, Mehmedović 8,5, Ferizović 8,5, Čmajčanin 8, Komljenović 8,5 Simić 8,5 (od 66. Ibrahimović -), Caković 8,5 (73. Spica -),  Avdić 8,5 (60. Ličina 7).

Seljak: Trbojević 5, Atanacković 6, Šiljić 5 (46. Jovanović 5,5), Živanović 6, Pantić 5,5, Ćirović 6, Savić 5,5 (46. Vemić 5,5), Simeunović 6 (62.Ivković -), Trivković 6, Stanojević 6, Oljača 5,5.

Igrac utakmice: Dino Caković (Jošanica ND 2011) 8,5.