Plavi „petardom“ na vrh

Novopazarski futsaleri su opet na čelu karavana drugoligaškog zapada. Blagodareći neuspehu Fontane protiv Metalac Kolorada, bilo je potrebno da „samo“ pobede Ekonomac 2 i opet preuzmu lidersku poziciju.

Baš to se i dogodilo. Kragujevčani su, rezultatski deklasirani sa 5:1, u retko zanimljivoj i borbenoj utakmici u dvorani Pendik. Već u 50. sekundi, Elvir Bihorac je nagovestio pobednika. U 15. minutu, kapiten Enes Delić je povisio na 2:0, a tri minuta docnije povratnik Sanel Stupljanin po treći put je matirao golmana Momčilovića.

Veoma dinamično i kvalitetno drugo poluvreme, donelo je još tri gola. Elvedin Sadović i Eldin Redžović su „udarili pečat“ na trijumf Novopazaraca, a čast gostiju spasao je Vojislav Perić, šest minuta pre kraja derbija.

Delići saigrači, sada imaju dva boda prednosti u odnosu na najvećeg konkurenta iz Čačka. U narednom, 11. kolu sledi gostovanje u Užicu.

(Foto:Andrija Jovanović)