Rudari dobro pazarili

„Petroldžije“ su neočekivano kiksnule u derbiju prvog kola, protiv odličnih Kostolčana- 0:2. Utakmica je još jednom potvrdila da ne igraju imena, već želja, htenje i kvalitet, a sva tri segmenta krasila su  pobednika.

Znao je Rudar od početka šta hoće, vrebali su svoje momente i oba pogotka postigli na skoro istovetan način. U 28. minutu, dubinsku loptu je prihvatio M.Milosavljević, koji je utrčao iza poslednje linije Novopazaraca i rutinski pogodio cilj.

Konačan rezultat postavljen je u 69. minutu. Opet je prethodila sjajno ubačena duga lopta, „rezervista“ Pavlov je bio brži od odbrane domaćina i Pustinjaković je po drugi put savladan. Pobeda „rudara“ čista i zaslužena, objektivna publika ih je po završetku, ispratila aplauzima u svlačionicu. U taboru Jošanice ND 2011, pak, moraju da se ozbiljno zamisle pred nastavak prvenstva. U većem delu derbija delovali su poput raštimovanog orkestra, isuviše malo za tim koji u svojim redovima ima dosta prekaljenih fudbalskih znalaca.

(Foto: Senko Župljanin)

E.Nailović

STATISTIKA:

JOŠANICA ND 2011 – RUDAR ( Kostolac) 0:2 ( 0:1)

Stadion: Gradski.Gledalaca: 1.500.Sudija: Tomislav Djurović (Užice). 7,5.Pomoćnici: Nedeljković ( Užice),  Kojović (Užice).Strelci: Milosavljević u 28. i Pavlov u 69. minutu.Žuti kartoni: Simić,Komljenović (Jošanica ND 2011), Jovanović,Lazić,Muljajić (Rudar).

Jošanica ND 2011: Pustinjaković 6, Kadrić 6,5 Holić 6,5, Mehmedović 6,5, Ferizović 6,5, Nedeljkovic 5,5 ( od 46. Ličina 6), Simić 5,5 ( od 55. Avdić 6), Caković 6,5, Matić 6,5, Komljenović 6,5, Elfić 6,5 (65. Čmajčanin 6).

Rudar: Stanojević 7, I. Milosavljević 7,5, Jovanović 7,5, Stanić 7, Kolaković 8, Lazić 6,5, M.Milosavljević 7,5 ( od 68. Stojilovic -),  Dimitrijević 7 (46.Tufegdžić 7), Životic 6,5 ( od 46.min. Pavlov 7,5), Stojanovic 7, Muljajic 7.

Igrac utakmice: Marko Kolaković (Rudar) 8.