IBU kup: Rastić osvojio osam bodova u poteri u Ridnaun Val Ridani

Reprezentativac Srbije u biatlonu Damir Rastić zauzeo je danas 33. mesto u poteri IBU kupa na 12,5 kilometara u italijanskoj Ridnaun Val Ridani, čime je zaradio osam bodova u toj disciplini i ukupnom plasmanu IBU kupa.

Sjeničaninu su to prvi ovosezonski bodovi u poteri, a osvojio ih je ukupno 45 u trkama IBU kupa, koji se završava upravo takmičenjima u Ridnaun Val Ridani.

On je imao pet promašaja na strelištu, koji su ga sprečili da ostvari mnogo bolji plasman u konkurenciji 58 biatlonaca, pa je krajnji zaostatak za pobednikom Filipom Hornom iz Nemačke iznosio četiri minuta i 31,5 sekundi.

Horn je prešao stazu za 31 minut i 44,7 sekundi, uz jedan netačan hitac, a drugoplasirani Erlend Bjontegard iz Norveške nije pogodio četiri mete i za pobednikom je zakasnio 40,9 sekundi.

Na trećoj poziciji završio je Nemac Marko Gros sa dve greške u gađanju i 49,7 sekundi slabijim vremenom od Horna.