Damir Rastić 78. u Toblahu

Repezentativac Srbije u skijaškom trčanju, Sjeničanin Damir Rastić zauzeo je 78. mesto u trci distance na 15 kilometara na Svetskom kupu u italijanskom Toblahu, ostvarivši svoj najkvalitetniji ovosezonski rezultat vredan 80,14 FIS bodova.

Najbolji od 90 trkača bio je Norvežanin Simen Hegštad Kriger, dok su drugo i treće mesto osvojili Moris Manifika iz Francuske i Britanac Endrju Masgrejv.

Sjeničani su nastupili i u austrijskom Sankt Ulrihu, a najbolja je bila juniorka Maida Drndić, kojoj je u trci mas starta na 10 kilometara u konkurenciji 44 takmičarke pripalo 26. mesto i 173,91 FIS bodova.

Anastasija Vojinović oprobala se u istoj disciplini zajedno sa još 18 rivalki, ali nije uspela da stigne do cilja.

Muškarci su se u Sankt Ulrihu nadmetali u okviru Alpen kupa, gde je Dževad Hadžifejzović u trci mas starta na 15 kilometara od 126 nordijaca bio 104. sa 190,73 FIS bodova, a Rejhan Šmrković 105. sa 196,93 FIS bodova.

Šmrković je vozio i sprint na 1.400 metara, a u kvalifikacijama je među 139 takmičara ostvario 134. rezultat vredan 234,32 FIS bodova.