PS u krosu: Sedam titula za Novopazarce u Boru

Atletičarka Novog Pazara Teodora Simović osvojila je srebrnu medalju u trci seniorki na šest kilometara na Prvenstvu Srbije u krosu, čiji je domaćin bio Bor, a učenici trenera Rifata Zilkića u mlađim selekcijama osvojili su još sedam zlatnih, dva srebrna i tri bronzana odličja.

Povratnik na stazu Elzan Bibić bio je najbolji među starijim juniorima na 5.000 metara, kao i stariji pionir Amel Džakovac na 2.000 i starija pionirka Amra Terzić na stazi od 1.500 metara.

Džemal Hasanović slavio je kod mlađih pionira na 1.500 metara, gde je Vahid Gicić zauzeo treću poziciju, a u uzrastu mlađih pionirki na 1.000 metara trijumfovala je Saima Murić, ispred drugoplasirane Vanje Petrović, dok je Lenka Nikolić bila peta.

Kod atletskih škola na 500 metara, Samed Hadžić bio je bez premca kod dečaka, a Ahmed Hasanović je kao treći prošao kroz cilj, dok su kod devojčica prva tri mesta, tim redosledom, zauzele Kanita Brahić, Nejra Brahić i Mejra Mehmedović.