Zvezdi poklonjen penal u Novom Pazaru

Fudbaleri Novog Pazara poraženi su na svom terenu od ekipe Crvene zvezde sa 1:4 (0:2) u meču 7. kola Super lige Srbije.

Dobar početak plavih, te sportski ambijent na Gradskom stadionu u Novom Pazaru pokvario je glavni sudija ovog meča Milan Ilić koji je u 22. minutu utakmice svirao penal za Crvenu zvezdu. Na belu tačku pokazao je tek kasnije i to za situaciju koju je samo on video. Za ostale, penal je prestrogo dosuđen.

Od trenutka kada je fudbalerima Crvene zvezde poklonjen penal fudbalerima Novog Pazara opala je koncentracija i kavlitet igre, a nastao bes kod domaćih navijača.

Igrač Zvezde Predrag Sikimić dobio je crveni karton u 63. minutu jer je golmana domaće ekipe iz zaleta nogom šutnuo u glavu. Za Živkovića utakmica je bila  završena, a domaći navijači izrevoltirani zbog povrede golmana.

Utakmica je posle 15 minuta nastavljena i odigrana je do kraja.

Treneri oba tima složili su se da je Zvezda u ovom momentu bila prejaka za fudbalere Novog Pazara.

Generalni sekretar fudbalskog kluba Novi Pazar, Senad Hadžifejzović rekao je da je incidenata bilo i u loži, objašnjavajući da je određeni funkcioner Crvene zvezde psovao i vređao predsednika domaćeg kluba Kemala Mehmedovića.