Plavi poklekli na Čairu

Fudbaleri Novog Pazara, poraženi su u utakmici  26. kola Super lige u Nišu od Radničkog sa 3:1. Utisak je da je domaćin zasluženo došao do trijumfa, čvršće je ušao u duel, pokazao više želje i htenja, za razliku od neobjašnjivo bojažljivog rivala iz Novog Pazara.

Ipak, vodeći gol Radničkog poprilično je sumnjiv. U 21. minutu ga je postigao Pejčić, utisak je iz nedozvoljene pozicije. Sudija Vasić je pokazao na centar, a njegov drugi pomoćnik Dimitrijević je takođe smatrao da je sve regularno.

U finišu prvog dela, kardinalnu grešku odbrane Novog Pazara, kaznio je Marjanović, rutinski savladavši  Zečevića- 2:0.

Očekivalo se da se Kosanovićeva četa trgne u nastavku, no, i dalje je domaćin kontrolisao zbivanja na terenu.

Ipak, nadu da se može ući u neizvestan finiš, vratio je Ćulum. Jevtović je izveo slobodan udarac, a korpulentni vezista Nišlija efektno postiže autogol-2:1.

Ni to nije bilo dovoljno gostima da krenu otresitije ka Borjanu, kazna stiže u poslednjim trenucima. Tek što je ušao u igru, crnogorski internacionalac Ašćerić je iskoristio grešku protivnika i stavio tačku na ovaj duel-3:1.

U sledećem,27. kolu, Novi Pazar očekuje još jedno teško gostovanje, protiv Borca u Čačku.