Završeno Balkansko dvoransko prvenstvo u Istanbulu

Na Balkanskim dvoranskim atletskim igrama održanim u Istanbulu, u dvorani “Atakoy”, reprezentativac Srbije u bacanju kugle Asmir Kolašinac očekivano je osvojio zlatnu medalju hicem od 20 metara i 61 centimetar, čime je potvrdio odličnu formu.

„Zadovoljan sam, ovo sam i očekivao. Nisam htio više da bacam, nestrpljvo čekam Evopsko u Pragu“, rekao je Kolašinac.

Jasmin Ljajić osvojio je bronzanu medalju za Srbiju na 3 000 metara. Postavio je novi lični rekord u dvorani koji sada iznosi 8 minuta i 16 sekundi.

Amela Terzić nažalost zbog povrede nije uspjela da se plasira među prve tri takmičarke, tako je svoju trku na 3 000 metara završila na četvrtom mjestu sa 9 minuta i 19 sekundi.

„Krenula sam jako trku, ali sam pravila neke greške koje su me dovele do četvrtog mjesta. Pored toga imala sam otok na nozi koji mi je još više otežao trčanje“, rekla je Terzić nakon trke.