Rukometaši kljucnuli ćurane za prvenac

Konačno su se osladili I rukometaši Novog Pazara.Plavi su tek u osmom kolu prvoligaškog karavana,potpuno zasluženo savladali Jagodinu,sa 32:27 (17:9).

Sigurnom partijom,izabranici Safeta Pućurice su krčili put ka prvoj pobedi,što je bilo vidljivo već nakon prvih 30 minuta,koje je domaćin rešio sa osam golova viška. U nastavku susreta,Novi Pazar je samo udario pečat na prvi trijumf,a stručni štab je šansu ukazao uglavnom mlađim igračima: Pućurici,Hakiću I Ćurkiću,kojima je ovo bio debi u seniorskoj konkurenciji. Posebno će debi pamtiti Pućurica koji je uspeo da se upiše I u listu strelaca.

Inače,epitet najefikasnijeg pojedinca utakmice poneo je Emir Brunčević,sa 14 golova,dok je na drugoj strani, Matić postigao 10. Vredna pomena je I rola golmana plavih,Irfana Ćosovića,koji je na svoj konto upisao 19 odbrana.

U sledećem kolu,Novi Pazar se u zrenjaninu sastaje sa Proleterom.