Petrović 76. u Dušnjiki Zdroju

Reprezentativac Srbije u biatlonu Milanko Petrović zauzeo je danas 76. mesto u sprintu na 10 kilometara na IBU kupu u poljskom Dušnjiki Zdroju, dok su Dženis Avdić i Ajlan Rastić završili na 102, odnosno 104. poziciji.

Među 109 biatlonaca, najbolji je bio Rus Aleksandar Povarnjicin, drugo mesto osvojio je njegov sunarodnik Nikita Poršnjev, a treće Norvežanin Johanes Dale.

Maida Drndić nije stigla do cilja u današnjem ženskom sprintu na sedam i po kilometara, a sva tri mesta na pobedničkom postolju pripala su ruskim reprezentativkama.

Najbrža od 86 biatlonki u Dušnjiki Zdroju bila je Natalija Gerbulova, ispred Viktorije Slivko i Anastasije Morozove.

Nove trke sprinta u obe konkurencije u poljskom zimskom centru na programu su u nedelju.