Omar Hodžić 91. u sprintu na EP u Hohfilcenu

Reprezentativac Srbije u biatlonu Omar Hodžić zauzeo je danas 91. mesto u sprintu na 10 kilometara na Evropskom prvenstvu za juniore u Hohfilcenu, dok su Omer Hodžić, Eman Muhović i Said Hodžić bili 112, 117. i poslednji, 118. u cilju.

U trci u austrijskom zimskom centru, koju nisu završila trojica biatlonaca, zlatnu medalju osvojio je Slovenac Aleks Cisar, a srebro i bronzu Viteslav Hornig iz Češke i predstavnik Švajcarske Niklas Hartveg.

Današnji sprint 92 juniorke na sedam i po kilometara nisu završile jedino reprezentativke Srbije Berina Sinanović i Inesa Zekić.

Odličja su, počev od najsjajnijeg, podelile Ekaterina Bek iz Ukrajine, Francuskinja Lora Buko i ruska takmičarka Anastasija Ševčenko.