Gas u nastavku za novi trijumf

Rukometaši Novog Pazara pobedili su večeras na svom terenu ekipu Kikinde sa 32:29 (17:16), u utakmici sedmog kola Arkus lige.

Timovi su se u prvom poluvremenu smenjivali u vođstvu, gosti iz Kikinde imali su u 18. minutu i tri gola prednosti, bilo je 8:11, ali je Pazar taj deo susreta rešio u svoju korist sa minimalnih 17:16.

Novopazarci su u nastavku zaigrali bolje, u nekoliko navrata vodili i sa pet golova razlike, a rukometaši Kikinde su do kraja samo uspeli da ublaže poraz.

Domaćina su predvodili sedmostruki strelac Pavle Banduka, najbolji igrač susreta Zlatko Rakić, Veljko Davidović i Aleksa Milošević sa po šest, te Dobrivoje Marković sa pet golova.

Bolji od ostalih u poraženom sastavu bili su Milan Potpara i Nikola Vrgović sa po šest pogodaka, dok je gol manje postigao Aleksandar Kurteš.

Utakmicu u dvorani Pendik pratilo je oko 400 gledalaca.

Novi Pazar je drugi na tabeli sa 10 bodova, a Kikinda je na petoj poziciji u elitnom takmičenju sa sedam bodova.

Pazar će u narednom kolu gostovati zrenjaninskom Proleteru, dok će Kikinda dočekati Dubočicu 54 iz Leskovca.