Damir Rastić 58. na IBU kupu u Otepji, juniori slabi u Sjusjoenu

Reprezentativac Srbije u biatlonu Damir Rastić zauzeo je danas 58. mesto u sprintu na 10 kilometara na IBU kupu u estonskoj Otepji, dok su Milanko Petrović i Ajlan Rastić završili kao 76, odnosno 80. u konkurenciji 89 takmičara.

Biatlonke su danas u Otepji nastupile u sprintu na sedam i po kilometara, a od njih 66 jedino Maida Drndić nije stigla do cilja.

Dan ranije na programu je bio super sprint, a u kvalifikacijama na 2.400 metara Dženis Avdić bio je 74, Damir Rastić 80, a Petrović 86. među 93 biatlonca, dok je Drndić osvojila pretposlednje, 67. mesto kod biatlonki.

Istovremeno, norveški Sjusjoen bio je domaćin IBU junior kupa, a vožene su po dve trke sprinta u obe konkurencije.

Kod juniora na 10 kilometara, Denis Džeković danas je zauzeo 89, Omar Hodžić 91, Sabahudin Rastić 94, a Omer Hodžić poslednje, 98. mesto.

Juniorke su danas odmerile snage na sedam i po kilometara, gde je Berina Sinanović bila 93, Inesa Zekić 94, a Džejlana Hašimović poslednja, 97.

Dan ranije, Omeru Hodžiću pripala je 96. pozicija, Omaru Hodžiću 99, dok Rastić jedini od 102 juniora nije završio trku, a među 97 juniorki u cilju na začelju su se našle Sinanović, Zekić i Hašimović.