Sport

“Petarda” za kraj jeseni

Klub malog fudbala Novi Pazar pobedio je večeras ekipu Smedereva sa 5:1, u utakmici 11. kola Prve futsal lige.

Pred oko 200 gledalaca u dvorani Pendik, gosti su u meču poslednjeg kola jesenjeg dela šampionata poveli preko Aleksandra Zdravkovića u 14. minutu, ali je Jovan Cvetanović u 19. izjednačio na 1:1.

Dva gola za Novi Pazar u nastavku postigao je Nikola Micić, koji je mrežu rivala pogodio u 27. i 33. minutu, a u strelce su se upisali još Aleksandar Pavlović u 35. i Milan Mutavdžić u 38. minutu.

Posle nekompletnog kola, Novi Pazar je drugoplasirani tim lige sa 28 bodova, dok je Smederevo na sedmom mestu sa 11.

Takmičenje se nastavlja 16. februara, kada će Novi Pazar dočekati beogradski tim Samo pravo, dok će Smederevo gostovati niškoj Kalči.