Rastić ispod 100 FIS bodova na Planici

Ski trkač iz Sjenice Damir Rastić zauzeo je 50. mesto u distanci bodovanoj za Alpen kup na slovenačkoj Planici.

On je tim plasmanom u trci na 10 kilometara drugi put ove sezone osvojio manje od 100 FIS bodova (79,22), što je uspeo i pre tri sedmice osvajanjem 15. mesta u istoj disciplini u slovačkom Štrpskem Plesu (72,34 FIS bodova).

Od ostalih reprezentativaca Srbije, Rejhan Šmrković bio je 100, a Emir Hrkalović 102. od 110 takmičara koji su završili trku.

U sprintu na 1.200 metara, nijedan od trojice Sjeničana nije uspeo da bude među 30 najboljih i plasira se u finale. Rastiću je pripalo 71, Hrkaloviću 90, a Šmrkoviću 91. mesto među 94 ski trkača.

Kod juniorki, u konkurenciji 59 takmičarki, Anja Ilić je bila 44, a Anastasija Vojinović 55. u kvalifikacijama sprinta na 1.200 metara, pa su ostale bez finala.

Ilić je distancu na pet kilometara okončala kao 56, dok je Vojinović bila 61. od ukupno 69 juniorki.