Pioniri do vrha napunili mrežu Čačana

Fudbalska rapsodija na stadionu u Šutenovcu i, žargonski rečeno- igra mačke i miša.

Izabranici Elvisa Derviševića su se za nesrećni  poraz u Raški, iskupili tako što su do vrha napunili mrežu nedoraslog rivala iz Čačka.

Uvod u goleadu, viđen je u sedmom minutu. Mirza Delimeđac je direktno iz kornera iznenadio sve, pa i protivničkog golama-1:0. Tandem: Enes Dolovac- Armin Đerlek, sjajno funkcioniše u napadu. Njih dvojica su do kraja prvog dela bila u centru pažnje.

U 11. minutu, kapiten Novog Pazara nesebično asistira, a Đerlek duplira vođstvo.

Prvi od svoja dva gola, Dolovac postiže, uz malo sreće 16 minuta kasnije-3:0. Na scenu zatim opet stupa Đerlek, asistent Hadžibulić-4:0, minut 33.

Pet minuta pre odlaska na odmor, pukla je „petarda“ u mreži Čačana, blagodareći još jednom efektnom potezu Dolovca.

Dečaci u plavim dresovima, kidisali su ka golu rivala i u drugoj polovini utakmice,a stručni štab je pružio šansu i svim rezervnim igračima. Đerlek je u 45. minutu postigao het-trik, za 6:0.

Na 7:0 povisio je agilni Tahirović u 70, a tačku na goleadu, u poslednjim  trenucima meča, stavio je potezom Ukić.

Pioniri Novog Pazara drže lidersku poziciju u grupi Morava,sa 28 bodova, jednim više od najbližeg pratioca, Bana iz Raške.