Sport

IBU kup: Avdić 81. u Arberu

Biatlonac iz Sjenice Dženis Avdić zauzeo je 81. mesto u indivudualnoj trci na 20 kilometara u nemačkom Arberu, koji je domaćin petog ovosezonskog IBU kupa.

Avdić je ostvario najbolji plasman od trojice predstavnika Srbije, a Dejan Krsmanović i Ajlan Rastić završili su kao 87, odnosno 97. od 109 biatlonaca koji su prošli kroz cilj.

Pobedio je Rus Aleksandar Loginov, drugi je bio Žeremi Finelo iz Švajcarske, dok je Mihailu Klečerovu iz Bugarske pripala treća pozicija.

U Arberu je u ženskom individualu na 15 kilometara nastupila i Maida Drndić, koja je osvojila 92. mesto.

U konkurenciji 102 biatlonke, sva mesta na pobedničkom postolju pripala su Ruskinjama. Slavila je Irina Starih, ispred Darje Virolajnen i trećeplasirane Svetlane Slepcove.