Novi Pazar – Crvena zvezda 0:4

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas u Novom Pazaru istoimenog domaćina sa 4:0, u utakmici 11. kola Super lige Srbije.

Četvorostruki uzastopni šampion države poveo je već u trećem minutu, kada se posle “skraćenog kornera” Gelora Kange i reakcije Loja Dionija na prvoj stativi u strelce upisao Aleksandar Dragović.

Crveno-beli su do poluvremena postigli još dva gola sa distance, a precizni su bili Aleksandar Katai iz slobodnog udaraca sa oko 25 metara u 14. i Seku Sanogo sa preko 20 metara u 20. minutu.

Konačan rezultat u 68. minutu postavio je Dioni iz jedanaesterca, koji je isti igrač iznudio posle duela sa golmanom Pazara Nikolom Vujancem.

Vujanac je najpre zaustavio šut Dionija sa 11 metara, ali je sudija Lazar Lukić na asistenciju svojih kolega iz VAR sobe ponovio izvođenje kaznenog udarca, a Dioni je iz drugog pokušaja bio uspešan.

Posle nekompletnog kola, Crvena zvezda zauzima drugo mesto na tabeli sa 23 boda, dok je Novi Pazar pretposlednji, 15. i ima sedam bodova.

Novi Pazar u 12. kolu gostuje lučanskoj Mladosti, a Crvena zvezda dočekuje tim Metalca iz Gornjeg Milanovca.