Sport

Gol i asistencija Ljajića u pobedi Bešiktaša

Novopazarac Adem Ljajić postigao je gol i dodao asistenciju u večerašnjoj pobedi fudbalera Bešiktaša nad domaćim Denizlisporom od 5:1, u okviru 28. kola turske Superlige.

Reprezentativac Srbije, koji je u Denizliju igrao do 81. minuta, najpre je u 60. minutu asistirao Gokhanu Gonulu za vođstvo Bešiktaša od 2:1, da bi 15 minuta kasnije postigao četvrti gol za ekipu iz Istanbula.

Ljajiću je na 25. prvenstvenoj utakmici u dresu Bešiktaša ove sezone stigao do petog gola, a upisao je i sedmu asistenciju.

On je bio strelac na drugom uzastopnom meču u Superligi, pošto je bio precizan i u porazu od Antalije u Istanbulu (1:2) pre sedam dana.

Bešiktaš je peti na tabeli sa 47 bodova i ostao je kandidat za plasman na evroscenu, dok je Denizli na 12. poziciji sa 31 bodom.

Fudbaleri Bešiktaša će u narednom kolu biti domaćini Konyasporu, dok će Denizlispor gostovati Rizesporu.