Omar Hodžić 73. u individualu mladih na SP u Lencerhajdeu

Reprezentativac Srbije u biatlonu Omar Hodžić zauzeo je danas 73. mesto u individualnoj trci mladih na 12,5 kilometara na Svetskom prvenstvu u švajcarskom Lencerhajdeu, dok su Eman Muhović i Said Hodžić završili na 98, odnosno poslednjem, 100. mestu.

Zlatnu medalju osvojio je Norvežanin Martin Nevland, srebro je pripalo Damijanu Leveu iz Francuske, a bronza njegovom sunarodniku Eriku Perou.

Od ukupno 105 mladih biatlonaca, petorica nisu stigla do cilja.

U današnjem individualu 100 mladih biatlonki na 10 kilometara na Svetskom prvenstvu u Lencerhajdeu nastupila je članica selekcije Srbije Berina Sinanović, koja sa još tri takmičarke nije završila trku.

Najsjajnije odličje zaslužila je Lea Majer iz Švajcarske, do srebra je stigla Italijanka Rebeka Pasler, dok se bronzom okitila reprezentativka Austrije Ana Gandler.