Pazar se kockao, ali slavio u Tuzli

Košarkaši Novog Pazara pobedili su večeras posle produžetka u Tuzli ekipu Slobode sa 103:102 (15:21, 32:22, 18:19, 24:27, 14:13), u utakmici osmog kola regionalne ABA 2 lige.

Timovi su se do finiša treće deonice smenjivali u vođstvu, potom su gosti bili u stalnoj prednosti, koja je tri minuta i 36 sekundi pre kraja iznosila devet razlike (82:73), ali je Sloboda uvela meč u dodatnih pet minuta, a mogla je i do trijumfa u regularnom toku.

Novopazarci, koji su 38 sekundi pre kraja produžetka imali plus šest (99:93), dozvolili su domaćinu da samo 20 sekundi kasnije pređe u vođstvo (102:101), da bi Milan Vulić na 15 sekundi pre kraja pogodio dva slobodna bacanja i doneo pobedu timu Olivera Popovića.

Meč u dvorani Mejdan pratilo je oko 2.000 gledalaca.

Najbolji kod Pazara bili su Vulić sa 26 poena, Aleksandar Todorović sa 19 poena i 13 skokova, te Nikola Korać sa 17, Majkl Melori sa 12 i Asmir Numanović sa 10 poena.

Najefikasniji u redovima Slobode bili su Amar Gegić sa 21 i Denzel Greg sa 20 poena, a sledili su ih Sani Čampara sa 14, Fahrudin Manjgafić sa 13 i Jasmin Jakupović sa 11 poena.

Novi Pazar je deveti na tabeli ABA 2 lige sa tri pobede i pet poraza, dok je Sloboda pretposlednja, 11. i na skoru je 2/6.

Pazarci će u devetom kolu dočekati sarajevske Sparse, a klub iz Tuzle će gostovati na Cetinju ekipi Lovćena 1947.