EP u biatlonu: Damir Rastić 93, Tarjej Bo najbolji u sprintu

Reprezentativac Srbije u biatlonu Damir Rastić zauzeo je danas 93. mesto u sprintu na 10 kilometara na Otvorenom prvenstvu Evrope u Minsku, dok je Ajlan Rastić završio na pretposlednjoj, 113. poziciji.

Zlato je osvojio Norvežanin Tarjej Bo u vremenu 21 minut i 40,1 sekundi, uz jedan netačan hitac, što je za tri minuta i 39,2 sekundi brže od Damira Rastića, koji je promašio šest meta, odnosno pet minuta i 37 sekundi bolje od pet puta nepreciznog Ajlana Rastića.

Srebrna medalja u glavnom gradu Belorusije pripala je Jesperu Nelinu iz Švedske, a bronzana Rusu Dmitriju Mališku, koji su imali maksimalan učinak na strelištu, ali i 10,6, odnosno 35,2 sekundi zaostatka za pobednikom.

Otvoreno prvenstvo Evrope u biatlonu završava se sutra trkama potere u muškoj i ženskoj konkurenciji.