Damir i Maida ponovo najbolji

Reprezentativci Srbije Damir Rastić i Maida Drndić bili su najbolji u današnjim trkama distance na međunarodnom takmičenju u nordijskom skijanju u Sjenici.

Posle jučerašnje pobede, Rastić je na stazi Skijaškog centra Žari ponovo dominirao u disciplini 10 kilometara slobodno, uz rezultat vredan 78,33 FIS bodova.

Među 27 nordijaca u cilju, drugo i treće mesto osvojili su reprezentativci Bosne i Hercegovine Miloš Čolić (96,24 FIS bodova) i Strahinja Erić (109,17 FIS bodova).

Trku žena na pet kilometara slobodnim stilom završilo je 16 takmičarki, a još jednom je slavila Drndić (98,14 FIS bodova), ispred Sanje Kusmuk iz Bosne i Hercegovine (114,97 FIS bodova) i Grkinje Marije Danu (145,70 FIS bodova).

Tokom dva dana, u Sjenici su nastupile nacionalne selekcije Argentine, Grčke, Bosne i Hercegovine, Makedonije i Srbije.