Amela Terzić bez finala u Berlinu

Novopazarska atletičarka i reprezentativka Srbije Amela Terzić nije uspela da se plasira u finale trke na 1500m na Evropskom prvenstvu u Berlinu. Novopazarka je vremenom 4:17.22 minuta u drugoj kvalifikacionoj grupi zauzela 11., a ukupno 23. mesto u kvalifikacijama.

Amela Terzić je trčala u drugoj kvalifikacionoj grupi na 1500m i trku završila rezultatom 4:17,22. U finale su prolazile prve 4 atletičarke iz grupe i 4 na osnovu rezultata. Za finale je bila potrebna trka oko 4 minuta i 10 sekundi. Terzićeva je krenula hrabro i tokom cele trke bila u prvoj koloni, među 7 najbržih atletičarki, međutim 300m pred kraj ona je posustala i svoje takmičenje u Berlinu završila na 23.mestu u ukupnom plasmanu. Najbrža u trci na 1500m bila je takmičarka iz Poljske Sofia Ennaqui koja je trčala 4:08,60.