Sport

Kurti za titulu u 89. minutu!

Fudbaleri Jošanice plasirali su se danas u Srpsku ligu Zapad, pošto su u utakmici poslednjeg, 30. kola Zone Morava savladali u Kraljevu ekipu Sloge sa 2:1.

Domaćin je poveo golom Đorđa Filipovića u 35. minutu iz jedanaesterca, samo 60 sekundi kasnije izjednačio je Sadin Smajović, a pobedu Jošanici, 13. uzastopnu u prvenstvu, doneo je Ervin Kurti u 89. minutu.

Utakmicu na Gradskom stadionu u Kraljevu pratilo je oko 400 gledalaca, međju kojima je bilo i oko 200 simpatizera Jošanice.

Jošanica je šampion lige sa 70 bodova, a novopazarski kolektiv je tokom sezone ostvario 22 pobede, četiri nerešena ishoda i dva poraza.

Iz Zone Morava ispao je poslednjeplasirani Ovčar iz Markovice, koji je osvojio 20 bodova, dok će pretposlednja kragujevačka Sušica sa 24 boda igrati u baražu za opstanak.