Categories: Sport

Ajli zlato u Budimpešti, Saida u finalu

Reprezentativka Srbije u kik-boksu Ajla Lukač osvojila je danas zlatnu medalju na Svetskom kupu u Budimpešti.

Ta 23-godišnja takmičarka Kluba borilačkih sportova Novi Pazar pobedila je u finalu lou-kika do 56 kilograma Renatu Rakoči iz Mađarske sa 3:0.

Šansu da se okiti najsjajnijim odličjem imaće i srpska reprezentativka iz Sportskog udruženja borilačkih sportova Pazar Saida Bukvić, dok je Sedad Bukvić iz tog kluba osvojio bronzanu medalju.

Saida Bukvić je u današnjem polufinalu lou-kika do 52 kilograma savladala Italijanku Lauru Lombardi sa 3:0, a u finalu je očekuje Vilma Railio iz Finske.

Sedad Bukvić nije uspeo da se plasira u završnicu takmičenja u lou-kiku do 60 kilograma, pošto je u polufinalu poražen od Ukrajinca Vitalija Manuilenka rezultatom 1:2.